Kargom Nerede

Bayan Pijama Takımı

Pijama takımları hem rahat bir uyku çekilmesi için hem de kadınların uyku stillerini yansıtabilmeleri için önemli giyim parçalarından biridir.Zafoni.com şıklık ve konforu bir arada sunan uyku koleksiyonu ile sizi bekliyor. 

Rahatlığına kendini teslim edebileceğin birbirinden farklı kadın pijama takımlarını sizin için ürettik. Yapılan üretimlerde her kadın için önemli olan hususlar üzerinde duruyoruz. Pijama takımlarının rahat ve şık olması temel başlıklardır.Kadın pijama takımı modelleri arasında karar verirken, pijamanın hangi materyallerden üretilmiş olduğu önem kazanıyor. Çünkü kadınların pijama alışverişlerinde ilk öncelikleri rahatlık ise mutlak suretle pamuklu kumaşlardan üretilmiş olanları tercih etmelidir. Ancak tercihlerde şıklık ağır basıyorsa saten modelleri kullanabilirler.

Pijama takımları bayanlar için üretiliyorsa tekdüzelik söz konusu değildir. Kadın pijama takımı modellerinde yazlık, kışlık ya da mevsimlik olmak üzere farklı alternatifler bulunur. Kumaşlara göre yapılan bu ayrımlar sayesinde kış aylarında kadife, wellsoft ya da polar pijama takımları kullanılır. Paçalarında bulunan lastikler sayesinde sıcaklığın maksimum derecede sağlanmasını garantiler. Mevsimlik ya da yazlık pijama takımlarında tercih edilen kumaş türü pamuklu materyallerden oluşur ve hava aldırma özelliği sayesinde terlemeye karşı koruyarak; güzel rüyanızdan uyandırmaz.

Ucuz Kadın Pijamaları

Ev giyim ürünleri arasında yer alan pijama takımı çeşitleri, uyurken ve evde dinlenirken de şık olunabileceğini gösteriyor. Rahat kumaşları, kesimleri ve şık tasarımları ile sade ve eğlenceli seçenekler sunuyoruz. Pijamaları takım halinde alabileceğiniz gibi tek pijama alt alarak farklı seçeneklerle kombinleyebilirsiniz.

Kadın Pijama Takımı Çeşitleri

Günlük pijamalar üretirken genellikle penye, keten ve pamuklu kumaşlar kullanıyoruz. Uyku konforunun öncelikli olduğu tasarımlarımızda eğlenceli desenler, bol kesimler, cıvıl cıvıl renkler dikkat çekiyor. 

Şıklık sunan takımlar arasında gömlek modeli pijamalar öne çıkıyor. Özel geceler için tercih edeceğiniz pijama takımları, saten veya ipek gibi lüks ve gösterişli kumaşlardan hazırlanıyor. Son yıllarda yeniden trend olan bol kesimli askılı şortlu pijama takımları da şıklık vadeden tasarımları arasında yerini alıyor. Saten pijama takımlarında genellikle sade renkler, geometrik desenler veya desensiz kumaşların kullanıldığını görüyoruz. Gelin pijaması olarak anılan çeyizlik pijamalarda danteller sıklıkla kullanılırken, beyaz pijama takımları ise favoriler arasında.

Pijama Kumaşları 

Kadın ev giyim ve kadın pijama takımlarında kullanılan kumaşlar ile özellikleri hakkında kısaca bahsetmek isterim.

Kadife kumaşlar kışlık pijamalarda kullanılır. Sıcak ve dayanıklı olan kadife, şıklığından ödün vermeyen stil sahibi kadınların seçimleri arasında yer alıyor. Viskon kumaşlar, nem emici özellikleriyle ev giyimine konfor katıyor. Yumuşak tuşesi ve esnekliği ile tanınan viskon, uyku giyiminde en sık kullanılan kumaşlar arasında bulunuyor. Pamuklu kumaşlar, doğal içerikleri, nem emici ve yumuşaklılık özelliği ile öne çıkıyor. Hava transferi sağlayan pamuklu kumaşlar terletmediği için hem yaz hem de kış ayları için rahatlıkla kullanılabilir. Kolay kırışma pamuklu kumaşlar için tek dezavantaj olurken, kırışıklığın azaltılması için sentetik katkılar sağlanabilir. 

Peki hangi pijama kumaşı, hangi mevsimde tercih edilmeli? 

Kış mevsimi için pijama seçilecekse polar ya da wellsoft kumaşlar tercih edilebilir. Ütü gerektirmeyen, çabuk kuruyan, rahatlık sunan polar pijama takımları alabilirsiniz. Yanı sıra kışlık pijama takımları seçerken, kadife ve viskon dokumaları da tercih edebilirsiniz. Viskon nem emiciliği, esnekliği ve yumuşak tuşesi ile kış giyiminde de kullanılabiliyor. Yazlık pijamalarda ise pamuklu pijamaları kullanmalısınız. Şık pijama takımından vazgeçemiyorsanız, seçiminizi saten gibi elegan kumaşlardan üretilen pijama takımlarından yana kullanabilirsiniz.

Pijama Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeliyiz

Pijama takımı seçiminizin uyku esnasında hareketlerinizi kısıtlamayacağından emin olmalı, esnek kumaşları tercih etmelisiniz. 

Pijamanın mevsime uygun olmasına özen göstermelisiniz. Yaz ve kış ayları için farklı pijamalar edinmelisiniz. Yaz için nefes alan kumaşlardan üretilen şortlu pijama takımı seçebilirsiniz. Kış içinse sıcak tutan kumaşlardan üretilen uzun kol pijamalar tercih edebilirsiniz.

Kumaşların beklentilerinizi karşıladığından emin olmalısınız. Kumaş materyallerine ve özellikle dikkat etmelisiniz. 

Pijamalar hafif bol kesimli olmalı, beden seçimi yaparken sizi sıkmayacak alternatifler seçmelisiniz.

Bazı kumaşlar çekme yapabileceğinden, özellikle doğal içerikli kumaşları düşük ısıda yıkamalısınız. 

Pijamalarda baskılar da sıklıkla kullanılıyor. Baskılı pijamaları ütülememeli veya üzerine bir ütü bezi koyarak ütü sürmelisiniz. Baskının zarar görmemesi için pijamayı ters çevirerek ütü masasına sermeyi deneyebilirsiniz

Pijamalar özel dönemler için özel tasarımlar bulundurur. Seçim yaparken dönemsel ihtiyaçları göz önünde bulundurmalısınız. 

Ev giyim alırken ise günlük hareketlere uyum sağlayacak esneklikte olan ancak ideal formunu da koruyan tasarımları tercih etmelisiniz. Evde bir şeyler atıştırırken üzerinizde olabilecek pijamaların leke tutmaması, kolay temizlenebilmesi önem taşıyor. Kolay kırışmayan, ütü gerektirmeyen kumaşlar ev giyim için özellikte tercih ediliyor.

Pijamalar yalnızca uykuda giyilmeli. Hijyen nedeniyle yatağa girerken kullandığınız ürünleri gün içinde üzerinizde taşımamalısınız. Uyku pijaması ile ev pijamasını ayırmalısınız.

Tüm ürünlere göz atarak size en uygun pijama takımını seçebilir ve sepette ekstra indirim sürprizleri ile ucuza alabilirsiniz.

Zafoni.com ödeme konusunda kolaylıklar sağlamak için müşterilere taksit seçenekleri sunmuştur.

Bunun yanında kredi kartı ya da diğer online ödeme yöntemlerini tercih etmeyen müşteriler için ürünün teslimi sırasında kapıda ödeyebilme hakkı verilmiştir.

Mesafeleri ortadan kaldırarak, alışverişinizi hızlı ve güvenli ödeme sistemleri ile tamamlayabilirsiniz.

Çeşitli ödeme seçenekleri ile kolay alışveriş farkını yaşamak ve tek bir yerde tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi yerdesiniz.

Keyifli alışverişler dileriz!